week 5 29 30 31

Φωτογραφίες

Διαβάστε περισσότερα: FINAL FOUR VOLLEY ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Για 4η συνεχόμενη χρονιά η ομάδα VOLLEY Νεανίδων του συλλόγου μας, έδωσε το παρόν στο FINAL FOUR της περιφέρειας που διεξήχθη στην Λάρισα 4 & 5 Ιανουαρίου 2014 (Διοργάνωση ΕΣΠΕΚΕΛ).

Στον ημιτελικό αντιμετώπισε την ομάδα ΕΑ Λάρισας (ομάδα με μεγάλη παράδοση στα ηλικιακά πρωταθλήματα πανελλαδικά) και ηττήθηκε με 0 - 3 σετ.

Στον μικρό τελικό αντίπαλος της ήταν η ομάδα Σουφλάρια. Στον αγώνα αυτό η ομάδα μας αγωνίστηκε στα ίσα και τέλος ηττήθηκε με 2 - 3 σετ, καταλαμβάνοντας έτσι την 4η θέση στην περιφέρεια.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για μια ακόμα φορά στα κορίτσια της λέσχης και στον προπονητή κ.Σταύρο Τσόκανο.

Την ομάδα αποτελούν οι κάτωθι αθλήτριες (με αλφαβητική σειρά):

Κατσαντώνη Αθηνά, Κοκκίνου Χριστίνα, Κόντε Ιωάννα, Κρανάκη Ηρώ, Ράπτη Γιούλη, Σαλίπα Αγγελική, Στούκη Άννα-Μαρία, Στούκη Νικολέτα και Χατζηχριστοδούλου Ιωάννα.

Έφοροι της ομάδας μας : Αναστασίου Πέτρος και Σαλίπας Νίκος.

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ.

Διαβάστε περισσότερα: FINAL FOUR VOLLEY ΝΕΑΝΙΔΩΝΓια την ιστορία για να φτάσει η ομάδα μας στο FINAL FOUR εκανε 5 νίκες και μια ήττα.

Τελικός Φιλαθλητικός - ΕΑ Λάρισας = 3 - 2

Διαβάστε περισσότερα: Volley Final Four ΛΙΒΑΝΑΤΕΣ Διαβάστε περισσότερα: Volley Final Four ΛΙΒΑΝΑΤΕΣ

Στο Final Four, του Volley Νεανίδων, που διεξήχθη στις Λιβανάτες η ομάδα μας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά κατετάγη στις τρείς καλύτερες ομάδες της περιφέριας, κατακτώντας την τρίτη θέση πίσω απο τον Φιλαθλητικό Λάρισας και την Α.Ε.Λ.
Πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια και το τεχνικό επιτελείο της ομάδας, με τις ευχές μας για τα καλύτερα.

Η ομάδα Volley του ΜΕΔΕΩΝΑ προκρίθηκε στο Final Four, του Πρωταθλήματος Πετοσφαίρισης Νεανίδων, που θα διεξαχθεί στον ΑΛΜΥΡΟ ΒΟΛΟΥ.
Στην διάρκει του Final Four, που θα διεξαχθεί στις 12 & 13.11.2010, η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει τον ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ και στην συνέχεια μία απο τις Ε.Α.Λ. ή ΦΘΙΑ.

Η ομάδα Volley Νεανίδων, του ΜΕΔΕΩΝΑ, ξεκίνησε το πρωτάθλημα με δύο επιτυχίες.
Στον αγώνα ΜΕΔΕΩΝ - ΦΘΙΑ που πραγματοποιήθηκε στις 9.10.2010, ο ΜΕΔΕΩΝΑΣ νίκησε με σκόρ 3 -1 σετ. Στον αγώνα που ακολούθησε στις 10.10.2010 ΑΝΤΙΚΥΡΑ - ΜΕΔΕΩΝ νικητής αναδείχθηκε και πάλι ο ΜΕΔΕΩΝΑΣ με σκορ 0 - 3 σετ.

ΕΑΛ – ΜΕΔΕΩΝ: 3-0
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΜΕΔΕΩΝ: 3-0
Η αγωνιστική δραστηριότητα συνεχίζεται για την ομάδα βόλεϋ του Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ καθώς μέσα στην περίοδο των εορτών ολοκληρώνεται η τελική φάση για το πρωτάθλημα ΝΕΑΝΙΔΩΝ. Την Τρίτη 29 Δεκεμβρίου τα κορίτσια έδωσαν δύο παιχνίδια στη Λάρισα με αντιπάλους τις δύο ισχυρότερες ομάδες του πρωταθλήματος, την ΕΑΛ και το ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ ΛΑΡΙΣΑΣ.

Διαβάστε περισσότερα: ΕΑΛ - ΜΕΔΕΩΝ & ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΜΕΔΕΩΝ