Εκδηλώσεις

Τον προηγούμενο μήνα Ιούλιος 2018 Τον επόμενο μήνα
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
week 26 1
week 27 2 3 4 5 6 7 8
week 28 9 10 11 12 13 14 15
week 29 16 17 18 19 20 21 22
week 30 23 24 25 26 27 28 29
week 31 30 31

Φωτογραφίες






ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Στους Ημιτελικούς, πέρασαν οι
        - ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΚΩΝΙΑΣ
        - ΝΙΚΟΣ ΜΟΙΡΑΝΑΙΟΣ
        - ΣΠΥΡΟΣ ΑΓΓΕΛΗΣ και
        - (αναμονή)

ΑΓΩΝΕΣ: 
Τετάρτη, 23/7 (αλλαγή ώρας)
    5μμ  ΣΕΧΡΕΜΕΛΗΣ ΑΥΓΕΡΗΣ - ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ
Πέμπτη, 24/7
    5μμ  ΜΟΙΡΑΝΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ - ΑΓΓΕΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
       

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Τετάρτη, 23/7 (εξ αναβολής)
    6μμ  ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΛΙΝΑ - ΣΤΟΥΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

  

    Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 BEACH VOLLEY ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ   Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 BEACH VOLLEY ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ   Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 BEACH VOLLEY ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

 

   Την Κυριακή, 13.07.2014, διεξήχθησαν οι τελικοί αγώνες του τουρνουά Beach Volley.
   Η τελική κατάταξη έχει ώς εξής:

   ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α (ΓΥΜΝΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ)
   1η Θέση Ομάδα Α2 (Λιόλιος-Τρόκας-Λευκαρίδης)
   2η Θέση Ομάδα Α4 (Νικομάνη-Χριστοδούλου-Σαλίπας)

   ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α1 (ΔΗΜΟΤΙΚΟ)
   1η Θέση Ομάδα Α5 (Ράπτης-Τριανταφυλλίδης-Λευκαρίδης)
   2η Θέση Ομάδα Α6 (Ζώης-Μάρκου-Χαρατσής)

   ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Β (ΓΥΝΑΙΚΩΝ)
   1η Θέση Ομάδα Β3 (Ράπτη-Σωτηρίου)
   2η Θέση Ομάδα Β2 (Χριστοδούλου Δανάη-Χριστοδούλου Ζωή)

   ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Γ (ΑΝΔΡΩΝ)
   1η Θέση Ομάδα Γ2 (Κούκος Σπύρος-Στόια Ιλάι)
   2η Θέση Ομάδα Γ1 (Γουγούσης-Σαμουήλ)

 

    Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 - ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENNIS ΦΑΣΗ ΤΩΝ 8   Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 - ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENNIS ΦΑΣΗ ΤΩΝ 8   Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 - ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENNIS ΦΑΣΗ ΤΩΝ 8

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ - Οι "8"

Στη "φάση των 8" πέρασαν οι
     ΤΑΤΣΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ   
     ΜΟΙΡΑΝΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ
     ΑΓΓΕΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
     ΓΚΩΝΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
     ΦΑΦΟΥΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
     ΚΑΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
     ΤΑΧΤΣΙΔΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ

Η αναμέτρηση του ζευγαριού ΣΕΧΡΕΜΕΛΗΣ ΑΥΓΕΡΗΣ - ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ
αναβλήθηκε, λόγω βροχής, για την Τετάρτη, 23/7 στις 6μμ.

Έτσι θα αναμετρηθούν:
Δευτέρα, 21/7
       7.30μμ  ΤΑΤΣΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ - ΜΟΙΡΑΝΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ
Τρίτη, 22/7
       6μμ     ΦΑΦΟΥΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΓΚΩΝΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
Τετάρτη, 23/7
       10πμ    ΚΑΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ - ΑΓΓΕΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων στους ομίλους, αναμετρήθηκαν οι 4 πρώτες:
Σάββατο, 19/7
   7.30μμ  ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΕΥΑΓΓ.(Α'όμιλος) - ΠΡΟΒΙΔΑ ΕΥΑΓΓ.(Β'όμιλος)
Κυριακή, 20/7
   6.30μμ  ΜΠΕΛΕΣΑΚΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(Γ' όμιλος) - ΚΑΡΒΟΥΝΗ ΙΩΑΝΝΑ(Δ'όμιλος)


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Δευτέρα, 21/7
   6μμ     ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΛΙΝΑ - ΣΤΟΥΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
Τρίτη, 22/7
   6μμ     ΓΚΩΝΙΑ ΑΜΑΛΙΑ - ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΛΙΝΑ


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Την Κυριακή, 20/7,έγινε ο αγώνας
            ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
και ακολουθούν:
Δευτέρα, 21/7
       6μμ     ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ - ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Τρίτη, 22/7
       6.30μμ  ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

  

     Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 - ΟΜΑΔΑ VOLLEY ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΛ.ΑΣ.    Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 - ΟΜΑΔΑ VOLLEY ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΛ.ΑΣ.   Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 - ΟΜΑΔΑ VOLLEY ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΛ.ΑΣ.

 

Στα πλαίσια των εκδηλώσεων ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 που οργανώνονται απο τον Σύλλογό μας κάθε χρόνο, προσκλήθηκε
φέτος η Ομάδα Volley Γυναικών της Ελληνικής Αστυνομίας (ΥΦΑΑ) για αγώνες επίδειξης με τις ομάδες Κορασίδων και
Γυναικών της Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ.
   Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε το διήμερο 11-12.07.2014, στην διάρκεια του οποίου πραγματοποιήθηκαν, ενας αγώνας
των τριών set στο κλειστό γήπεδο Διστόμου με εναλλαγή στην σύνθεση των ομάδων (ΜΕΔΕΩΝ - Αστυνομία αλλά και
μικτές ομάδες) και ένας αγώνας Beach Volley στο γήπεδο Beach Volley Ασπρων Σπιτιών Παραλίας Διστόμου.
   Και οι δύο αγώνες είχαν μεγαλη επιτυχία, τους παρακολούθησε πολύς κόσμος αλλά το συμαντικότερο,
ενθουσιάστηκαν οι αθλήτριές μας και κυρίως οι μικρότερες σε ηλικία.
   Ευχαριστούμε την Υ.Φ.Α της Ελληνικής Αστυνομίας για την τιμή που μας έκανε καθώς και την ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΝ Α.Ε. για
την βοήθεια που πρόσφερε στον Σύλλογο ώστε να μπορέσουμε να φιλοξενήσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τους
καλεσμένους μας.

 

    Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014-ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENNIS ΣΥΝΕΧΕΙΑ   Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014-ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENNIS ΣΥΝΕΧΕΙΑ   Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014-ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENNIS ΣΥΝΕΧΕΙΑ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ - Οι "16"

Την Τετάρτη 16/7 έγινε ο αγώνας
                ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ - ΤΑΤΣΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ

και χθες, Πέμπτη 17/7, έπαιξαν οι
                ΝΤΟΜΠΟΥΣ ΖΕΝΥ - ΜΟΙΡΑΝΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ
          και  ΝΙΚΑΙΝΑΣ ΧΑΡΗΣ - ΑΓΓΕΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

Η "φάση των 16" περιλαμβάνει, ακόμα, τους αγώνες

Παρασκευή, 18/7
       6μμ       ΓΚΩΝΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
       7.30μμ   ΦΑΦΟΥΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΖΑΧΑΡΟΔΗΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Σάββατο, 19/7
       6μμ      ΣΕΧΡΕΜΕΛΗΣ ΑΥΓΕΡΗΣ - ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ
       7.30μμ   ΚΑΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ - ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ ΛΟΥΚΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ, 20/7
       7.30μμ   ΜΠΑΝΤΕΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΤΑΧΤΣΙΔΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Παρασκευή, 18/7
       6μμ       Δ' ΟΜΙΛΟΣ    ΚΑΡΒΟΥΝΗ ΙΩΑΝΝΑ - ΓΟΥΠΙΟΥ ΝΙΚΗ
       7.30μμ   Γ' ΟΜΙΛΟΣ    ΣΟΥΒΑΛΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ - ΜΠΕΛΕΣΑΚΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Παρασκευή, 18/7
       6μμ      ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΑΝΔΡΕΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
                

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Παρασκευή, 18/7
       9.30πμ   ΡΑΠΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
                    ΚΟΡΟΓΙΑΝΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
Σάββατο, 19/7
       9.30πμ   ΛΕΥΚΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
                    ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ - ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ  -  ΤΕΤΑΡΤΗ 16 ΙΟΥΛΙΟΥ

 

 

       Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 - TENNIS ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ     Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 - TENNIS ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ     Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2014 - TENNIS ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
       7.30μμ   ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
                ΝΙΚΑΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΚΑΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
       8.30μμ   ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ - ΤΑΤΣΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ
                ΖΑΧΑΡΟΔΗΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
       6μμ      Α' ΟΜΙΛΟΣ    ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ - ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
                Γ' ΟΜΙΛΟΣ    ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ - ΜΠΕΛΕΣΑΚΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
       7.30μμ   Β' ΟΜΙΛΟΣ    ΚΑΡΒΟΥΝΗ ΒΑΣΩ - ΣΑΜΠΑΝΗ ΕΛΕΝΗ
                Δ' ΟΜΙΛΟΣ    ΡΕΝΤΖΟΥ ΕΦΗ - ΓΟΥΠΙΟΥ ΝΙΚΗ
   

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ
       6μμ      ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΔΑΦΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
                ΑΓΓΕΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ - ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΛΙΝΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
       9.30πμ   ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
                ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ - ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

Την Κυριακή, 13 Ιουλίου, 2η ημέρα των αγώνων, διεξήγχθησαν έξι αγώνες προκριματικοί για την Κατηγορία ΑΝΔΡΩΝ.
Προκρίθηκαν στο κυρίως ΤΑΜΠΛΟ οι:
           ΧΟΥΣΙΑΔΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
           ΣΑΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
           ΚΑΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
           ΜΑΔΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ
           ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
    και    ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

Επίσης, έγιναν οι αγώνες:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
           Δ' ΟΜΙΛΟΣ    ΡΕΝΤΖΟΥ ΕΦΗ - ΚΑΡΒΟΥΝΗ ΙΩΑΝΝΑ
           Β' ΟΜΙΛΟΣ    ΣΑΜΠΑΝΗ ΕΛΕΝΗ - ΠΡΟΒΙΔΑ ΛΙΤΣΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ  -  ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
       5μμ      ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
                ΣΕΧΡΕΜΕΛΗΣ ΑΥΓΕΡΗΣ - ΚΑΡΑΚΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
       6μμ      ΦΑΦΟΥΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΤΕΛΗΣ
                Π6    ΝΙΚΑΙΝΑΣ ΧΑΡΗΣ - ΣΩΠΑΣΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
                Π12   ΝΙΚΑΙΝΑΣ ΝΙΚΑΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΚΑΨΗΜΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
       7.30μμ   ΤΑΤΣΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ - ΚΑΡΑΜΟΥΣΚΕΤΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
                ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΛΟΥΚΑΣ - ΜΟΙΡΑΝΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ
    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
       7.30μμ   Α' ΟΜΙΛΟΣ  ΑΝΔΡΙΤΣΟΥ ΛΟΥΙΖΑ - ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
       9.30πμ   ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΛΕΥΚΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
                ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ - ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ  -  ΤΡΙΤΗ 15 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
       5μμ      ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ - ΓΚΩΝΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
       6μμ      * ΖΑΧΑΡΟΔΗΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
                ΣΤΟΓΙΑΝΙΤΣΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΜΠΑΝΤΕΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ
                ΣΑΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ - ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ ΛΟΥΚΑΣ
       7.30μμ   ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΧΟΥΣΙΑΔΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
                ΝΤΟΜΠΟΥΣ ΖΕΝΙ - ΜΑΔΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ
                ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - νικητής Π6
    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ
       5μμ      ΓΚΩΝΙΑ ΑΜΑΛΙΑ - ΣΤΟΥΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
       9.30πμ   ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΡΑΠΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
                ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ - ΚΟΡΟΓΙΑΝΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Χθες, Σάββατο 12 Ιουλίου, 1η ημέρα των αγώνων, διεξήγχθησαν τέσσερις από τους Προκριματικούς
των Ανδρών:
           Π14     ΚΥΠΑΡΙΣΣΑΣ ΝΙΚΟΣ – ΓΚΩΝΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
           Π7      ΚΑΡΑΚΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ – ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
           Π8      ΠΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
   και    Π2      ΓΑΛΑΝΟΣ ΚΩΣΤΑΣ – ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΤΕΛΗΣ

Επίσης, έγιναν οι αγώνες:

KΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
           Α' ΟΜΙΛΟΣ    ΑΝΔΡΙΤΣΟΥ ΛΟΥΙΖΑ - ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
           Β' ΟΜΙΛΟΣ    ΚΑΡΒΟΥΝΗ ΒΑΣΩ - ΠΡΟΒΙΔΑ ΛΙΤΣΑ
           Γ' ΟΜΙΛΟΣ    ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ - ΣΟΥΒΑΛΙΩΤΗ ΜΑΙΡΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ
           ΓΚΩΝΙΑ ΑΜΑΛΙΑ - ΑΓΓΕΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
Σήμερα, ΚΥΡΙΑΚΗ 13 Ιουλίου, συνεχίζονται οι Προκριματικοί της Κατηγορίας Ανδρών, καθώς και:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
        7:30μμ  Β' ΟΜΙΛΟΣ  ΣΑΜΠΑΝΗ ΕΛΕΝΗ - ΠΡΟΒΙΔΑ ΛΙΤΣΑ
                Δ' ΟΜΙΛΟΣ  ΡΕΝΤΖΟΥ ΕΦΗ - ΚΑΡΒΟΥΝΗ ΙΩΑΝΝΑ


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ: Προκριματικοί αγώνες ΔΙΟΡΘΩΤΙΚΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 Ιουλίου

5μμ        Π14    ΚΥΠΑΡΙΣΣΑΣ ΝΙΚΟΣ – ΓΚΩΝΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

6μμ        Π2     ΓΑΛΑΝΟΣ ΚΩΣΤΑΣ – ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΤΕΛΗΣ
             Π4     ΚΟΚΚΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – ΠΑΝΤΕΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
             Π7     ΚΑΡΑΚΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ – ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
             Π8     ΠΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 Ιουλίου

6μμ        Π1     ΚΑΡΑΜΕΛΙΣΣΑΡΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ – ΜΑΔΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ
             Π3     ΜΑΝΤΖΑΒΙΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΚΑΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
             Π5     ΜΙΣΤΗΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ  – ΣΑΓΙΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
             Π10    ΜΠΑΝΤΕΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ – ΧΟΥΣΙΑΔΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

7:30μμ   Π9     ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ – ΧΡΥΣΙΚΟΣ ΤΑΣΟΣ
             Π11    ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – ΜΠΑΡΛΑΣ ΜΑΚΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 14 Ιουλίου

6μμ        Π6     ΝΙΚΑΙΝΑΣ ΧΑΡΗΣ – ΣΩΠΑΣΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
             Π12    ΝΙΚΑΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – ΚΑΨΗΜΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  

     ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΕΜΠΤΗ 10.07.2014
           1ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Γ'
                     18:15 Γ1 - Γ7

           1ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Β'
                     19:00 Β3 - Β4

           2ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Γ'
                     19:45 Γ5 - Γ2

           2ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Β'
                      20:30 Β1 - Β2 

                                               ΜΕΔΕΩΝΙΑ  2014
                                              Τουρνουά  Tennis

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ: Προκριματικοί αγώνες

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 Ιουλίου

6μμ          Π1     ΚΑΡΑΜΕΛΙΣΣΑΡΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ – ΜΑΔΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ

                Π2     ΓΑΛΑΝΟΣ ΚΩΣΤΑΣ – ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΤΕΛΗΣ

                Π3     ΜΑΝΤΖΑΒΙΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΚΑΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

                Π4     ΚΟΚΚΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – ΠΑΝΤΕΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 7:30μμ   Π14     ΚΥΠΑΡΙΣΣΑΣ ΝΙΚΟΣ – ΓΚΩΝΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

                Π7     ΚΑΡΑΚΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ – ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

                Π8     ΠΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 Ιουλίου

6μμ          Π9      ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ – ΧΡΥΣΙΚΟΣ ΤΑΣΟΣ

                Π5     ΜΙΣΤΗΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ  – ΣΑΓΙΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

                Π11     ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – ΜΠΑΡΛΑΣ ΜΑΚΗΣ

                Π12     ΝΙΚΑΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – ΚΑΨΗΜΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

7:30μμ     Π13     ΤΑΧΤΣΙΔΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ  – ΝΤΑΛΙΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

                Π10     ΜΠΑΝΤΕΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ – ΧΟΥΣΙΑΔΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 14 Ιουλίου

6μμ          Π6     ΝΙΚΑΙΝΑΣ ΧΑΡΗΣ – ΣΩΠΑΣΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

            ΟΜΑΔΕΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

   ΟΜΑΔΕΣ
   ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 'Α' ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ-ΔΗΜΟΤΙΚΟ
   Α1: Ράπτη Γιούλη - Χριστοδούλου Δανάη - Οικονόμου Βασίλης
  
Α2: Λιόλιος Ακης - Τρόκας Νίκος - Λευκαρίδης Στέφανος
   Α3: Κιούσης Κώστας - Καρανίσας Κώστας - Κόλιας Παναγιώτης
   Α4: Νικομάνη Αγγελική - Χριστοδούλου Ζωή - Σαλίπας Χρήστος
   Α5: Ράπτης Αλέξανδρος - Λευκαρίδης Νίκος - Τριανταφυλλίδης Μάριος
   Α6: Ζώης Θοδωρής - Αμπλιανίτη Κων/να - Χαρατσής Νίκος

   ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 'Β' OPEN ΓΥΝΑΙΚΩΝ
   Β1: Νικομάνη Αγγελική - Νικομάνη Στεφανία
   Β2: Χριστοδούλου Δανάη - Χριστοδούλου Ζωή
   Β3: Ράπτη Γιούλη - Σωτηρίου Εμμανουέλα
   Β4: Ψωμιάδη Λυδία - Ψωμιάδη Νεφέλη

   ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 'Γ' OPEN ΑΝΔΡΩΝ
   Γ1: Γουγούσης Δημήτρης - Σαμουήλ Δημήτρης
   Γ2: Κούκος Σπύρος - Στοια Ιλάι
   Γ3: Παπαδούλης Θωμάς - Αίσωπος Δημήτρης (εκτός)
   Γ4: Αγγελόπουλος Γιώργος - Αγγελόπουλος Αγγελος
   Γ5: Τσόκανος Σταύρος - Παπαδούλης Τάκης
   Γ6: Οικονόμου Τάκης - Σίβας Γιώργος
   Γ7: Μαυροχαλυβίδης Ακης - Αγάθης Ανδρέας
   Γ8: Τράκης Γιάννης - Στενός Παναγιώτης (εκτός)

   Οι ομάδες Γ3 και Γ8 ειναι εκτός λόγω τραυματισμού.

 

   ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

   Τετάρτη 02.07.2014
    Γ2 - Γ3 : 2 - 0
    A1 - A2: 0 - 2
    A3 - A4: 0 - 2
    A5 - A6: 2 - 0

    Πέμπτη 03.07.2014
    Γ6 - Γ5: 0 - 2

    Παρασκευή 04.07.2014
    Α1 - Α4: 1 - 2
    Α3 - Α6: 2 - 0
    Γ2 - Γ4: 2 - 0

    Σάββατο 05.07.2014
    Α1 - Α6: 2 - 0
    Α1 - Α3: 2 - 0
    Α2 - Α6: 2 - 0

    Κυριακή 06.07.2014
    Α4 - Α5: 2 - 0
    Α4 - Α6: 2 - 0

    Δευτέρα 07.07.2014
    Β1 - Β4: 0 - 2
    Α2 - Α5: 2 - 0

 

                                             ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

      Τρίτη 08.07.2014            ΤΕΤΑΡΤΗ 09.07.2014
    17:30 A2 - A4                  17:30 Α3 - Α4  1ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α'
    18:15 B1 - B2                  18:15 Β1 - Β3
    19:00 B3 - B4                  19:00 Α1 - Α2 2ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α'
    19:45 Γ6 - Γ7                   20:30 Γ1 - Γ2
    20:30 Γ1 - Γ4
    21:15 Β2 - Β3

   Η   Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ διοργανώνει ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENNIS που θα διεξαχθεί  στις εγκαταστάσεις Αντισφαίρισης του Συλλόγου.
   Έναρξη τουρνουά:   Σάββατο, 12 Ιουλίου 2014
   ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

   A – Ανδρών Κατηγορία 
   Β – Γυναικών Κατηγορία 
   Γ – Εφήβων – Νεανίδων
   Δ – Παίδων – Κορασίδων 
   Οι κατηγορίες Γ και Δ ενδέχεται να διαμορφωθούν, ανάλογα με τις συμμετοχές. 
   Δηλώσεις συμμετοχής έως Δευτέρα, 7 Ιουλίου, ώρα 9μμ.
   Η συμμετοχή έχει ορισθεί: Για τις κατηγορίες Α και Β : 10 €  & για τις κατηγορίες Γ και Δ : 5 €
   Για δηλώσεις συμμετοχής στη Γραμματεία του Συλλόγου Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή, 10 – 12 π.μ. και 6 – 8 μ.μ. τηλ.
22670 41465, & στα τηλέφωνα 6970463840 (Μπαρτσώτας Κων.), 6932190832 (Τριανταφυλλίδης Θεόδ.)  
                                                                  Εκ του Διοικ. Συμβουλίου

   Ενημερώνουμε τους ενδιαφερόμενους, ότι απο 01.07.2014θα ξεκινήσει το τουρνουά BEACH VOLLEY.

   ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

   1- Δημοτικό (3 αθλητές + 1 αλλαγή)
   2- Γυμνάσιο-Λύκειο (3 αθλητές)
   3- ΟΡΕΝ Ανδρών (2 αθλητές)
   4- ΟΡΕΝ Γυναικών (2 αθλήτριες)
   Στις δύο πρώτες κατηγορίες οι ομάδες μπορούν να ειναι μικτές.
   Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι 30.06.2014 και ώρα 08.00 μ.μ στο γραφείο της Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ
(Δευτέρα - Τετάρτη - - Παρασκευή 10:00 -12:00 π.μ και 06:00 - 08:00 μ.μ.)
   Πέραν αυτής της ημερομηνίας καμία συμμετοχή δε θα γίνει δεκτή και καμία αλλαγή στην σύνθεση
των ομάδων.
   Προυπόθεση για την διεξαγωγή του τουρνουά σε κάθε κατηγορία, η ελάχιστη συμμετοχή 4 ομάδων.
   Τρόπος διεξαγωγής του τουρνουά αναλόγως του αριθμού συμμετοχών.

  1- 30.06.2014 Εναρξη τουρνουά Beach Volley.
       ΚΑΤΗΓΟΡΙΡΕΣ
       Α- Δημοτικό (3 αθλητές + 1 αλλαγή)
       Β- Γυμνάσιο-Λύκειο (3 αθλητές)
       Γ- ΟΡΕΝ Ανδρών (2 αθλητές)
       Δ- ΟΡΕΝ Γυναικών (2 αθλήτριες)
   Η συμμετοχή στο τουρνουά έχει ορισθεί στα 5€ το άτομο.
   Το ποσό θα καταβάλεται με την δήλωση συμμετοχής.
   Για τους αθλητές που θα δηλώσουν συμμετοχή σε περισσότερες απο μία κατηγορίεςτο ποσό ορίζεται στα 7€.

   Ο τρόπος διεξαγωγής του τουρνουά θα ορισθεί ανάλογα με τον αριθμό συμμετοχών ανά καρηγορία.
   Σε όλες τις κατηγορίες οι ομάδες μπορούν να είναι μικτές.

   2- 09.07.2014 ΤΡΙΑΘΛΟ ΠΑΙΔΩΝ (κολύμβηση-ποδηλασία-τρέξιμο)
   Ωρα έναρξης 06¨00 μ.μ.

   3- 12.07.2014 Εναρξη τουρνουά Tennis.
        ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

        Α- Ανδρών
        Β- Γυναικών
        Γ- Εφηβικό
        Δ- Παιδικό
   Η συμμετοχή στο τουρνουά έχει ορισθεί στα 10€ για τις κατηγορίες Α+Β και στα 5€ για τις κατηγορίες Γ+Δ.

   4- ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ - ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
   Οι ημερομηνίες διεξαγωγής θα ορισθούν σύντομα και θα ανακοινωθούν.

   5- 11,12,13.07.2014 ΟΜΑΔΑ VOLLEY ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΗΣ ΕΛ. ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ.

   Στις 11.07.2014 θα πραγματοποιηθεί αγώνας Volley της ομάδας με την ομάδα του ΜΕΔΕΩΝΑ και με αθλήτριες
της περιοχής. Ωρα διεξαγωγής 07.00 μ.μ.
   Στις 12.07.2014 θα πραγματοποιηθεί αγώνας Beach Volley της ομάδας με αθλήτριες του ΜΕΔΕΩΝΑ και με
αθλήτριες της περιοχής. Ωρα έναρξης 07.00 μ.μ.

 

                         Διαβάστε περισσότερα: ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ - ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2013          Διαβάστε περισσότερα: ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ - ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2013

 

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν και φέτος οι εκδηλώσεις των ΜΕΔΕΩΝΙΩΝ 2013.
  Στα πλαίσια των εκδηλώσεων πραγματοποιήθηκαν, τα Τουρνουά BEACH VOLLEY, TENNIS και ο ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ
κολύμβησης (απο ΦΑΡΟ Αντίκυρας μέχρι ΑΣΠΡΑ ΣΠΙΤΙΑ) και το καθιερωμένο πλέον διήμερο αγώνων με την
ομάδα VOLLEY Γυναικών της Ελληνικής Αστυνομίας.
  Τα αποτελέσματα έχουν ώς εξής.
  ΤΟΥΡΝΟΥΑ BEACH VOLLEY
   ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN
  
1η ΟΜΑΔΑ ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ - ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
   2η ΟΜΑΔΑ ΡΑΠΤΗ ΓΙΟΥΛΗ - ΠΑΠΑΔΟΥΛΗΣ ΤΑΚΗΣ
   3η ΟΜΑΔΑ ΣΤΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

   ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ
   1η ΟΜΑΔΑ ΚΟΝΤΕ ΙΩΑΝΝΑ - ΤΑΜΠΙΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΣ - ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΚΑΣ

   2η ΟΜΑΔΑ ΛΕΥΚΑΡΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ - ΤΡΟΚΑΣ ΝΙΚΟΣ - ΛΙΟΛΙΟΣ ΑΚΗΣ

   3η ΟΜΑΔΑ ΠΙΤΣΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - ΧΑΣΑ ΚΛΑΙΝΤΙ - ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ

   ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ
   1η ΟΜΑΔΑ ΤΟΠΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ - ΜΑΥΡΟΧΑΛΥΒΙΔΗΣ ΑΚΗΣ - ΤΣΟΚΑΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ - ΒΡΟΥΖΑΣ
   2η ΟΜΑΔΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΙΜΟΣ - ΚΟΥΒΑΡΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ - ΤΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΖΙΒΑΛΑΣ ΛΟΥΚΑΣ
   3η ΟΜΑΔΑ ΖΩΝΑΣ ΗΛΙΑΣ - ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΗΛΙΑΣ - ΣΑΓΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

                                                                                                                          Άσπρα Σπίτια 19/06/2013

                                                               ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2013

                                                        ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ
  
Απο την Παρασκευή 28.06.2013 ξεκινούν οι εκδηλώσεις της Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ με τίτλο ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2013.

   Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων έχει ώς εξής.

1. 28-29-30/06/2013  Συνάντηση Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ- ΜΕΔΩΝ 93
2. 01/07/2013  έναρξη τουρνουά BEACH VOLLEY
3. 05/07/2013  06:00 μ.μ. έναρξη ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,    εκκίνηση από το Φάρο Αντίκυρας
                                           και τερματισμός μπροστά στο Perroquet

4. 06/07/2013 Αγώνας VOLLEY  ΜΕΔΕΩΝ - Γυναικεία Oμάδα ΕΛ.ΑΣ. στο κλειστό γυμναστήριο Διστόμου 5. 07/07/2013 Αγώνας BEACH VOLLEY  ΜΕΔΕΩΝ - Γυναικεία Oμάδα ΕΛ.ΑΣ. στα Άσπρα Σπίτια 
6. 09/07/2013 06:00 μ.μ. έναρξη ΤΡΙΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ (κολύμβηση – ποδηλασία- αγώνας δρόμου)
7. 10/07/2013 έναρξη τουρνουά TENNIS

 

                                                   Εκ του ΔΣ της Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ

Στις 23-01-2013 η Α.Ψ.Λ. Μεδεών έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα της.
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος ο χώρος γέμισε από παιδιά-αθλητές και τους γονείς τους. Επίσης πολλοί ήταν και οι φίλοι του συλλόγου, που παρευρέθηκαν στην εκδήλωση.
Διαβάστε περισσότερα: ΚΟΠΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ 2013 Διαβάστε περισσότερα: ΚΟΠΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ 2013


Στην αρχή ο πρόεδρος, κ. Θάνος Σαβαρίκας, έκανε τον αθλητικό απολογισμό της χρονιάς που πέρασε, τονίζοντας και τις επιπτώσεις που έχει πλέον ο σύλλογος λόγω της οικονομικής κρίσης και την προσπάθεια που γίνεται από το Δ.Σ.του συλλόγου, ώστε να μείνει ζωντανό αυτό το κομμάτι της τοπικής μας κοινωνίας, πάντοτε στην υπηρεσία της αθλούμενης νεολαίας.

Διαβάστε περισσότερα: ΚΟΠΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ 2013

 

Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2012 - ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENNIS Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2012 - ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENNIS

Την Παρασκευή, 20 Ιουλίου 2012, ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το τουρνουά Tennis, που διοργάνωσε
η Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ στα πλαίσια των «ΜΕΔΕΩΝΙΩΝ 2012»,
Συμμετείχαν 77 αθλητές από την ευρύτερη περιοχή σε 3 κατηγορίες: παίδων - γυναικών - ανδρών.

Διαβάστε περισσότερα: ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2012 - ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENNIS

Στα πλαίσια των «ΜΕΔΕΩΝΙΩΝ 2012» διοργανώθηκε και φέτος από την Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ τοκαλοκαιρινό τουρνουά beach-volley.
Τη φετινή χρονιά η διοργάνωση σημείωσε εξαιρετική επιτυχία μιας και οι συμμετοχές στις 4 κατηγορίες ξεπέρασαν τις 40 ομάδες.
Για 15 μέρες (από 2 εώς 15 Ιουλίου) οι πολυάριθμοι θεατές που κατέκλυσαν τις κερκίδες του γηπέδου είχαν
τη δυνατότητα-ευκαιρία να παρακολουθήσουν θέαμα υψηλού επιπέδου, παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες που επικράτησαν με την υπερβολική ζέστη και τον καύσωνα. Αξίζει να σημειώσουμε ότι διεξήχθησαν πάνω από 120 αγώνες μέχρι να βγουν οι τελικοί νικητές.
Το τουρνουά του beach-volley φέτος τίμησαν με την παρουσία τους η Εθνική ομάδα Volley ανδρών της Ελληνικής Αστυνομίας, καθώς επίσης ο παίκτης του Ολυμπιακού Σωτήρης Σωτηρίου και ο παίκτης της Παλλήνης Αντωνάκης Τάσος.
Την Πέμπτη 5 Ιουλίου διοργανώθηκε φιλικός αγώνας μεταξύ των ανδρικών ομάδων της Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ και την ομάδα της Ελληνικής Αστυνομίας στο Δίστομο, ενώ την Παρασκευή 6 Ιουλίου οι φιλικές αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων μεταφέρθηκαν στο γήπεδο του beach-volley.

Η τελική κατάταξη ανά κατηγορία στο τουρνουά είναι η εξής:
Α΄ κατηγορία (παιδιά Δημοτικού):
1. Ευθυμίου – Οικονόμου – Δημόπουλος – Ρήγα
2. Νοικοκύρης – Χριστοδούλου- Καρβούνη – Ζηλιαναίος
3. Λεοντίου – Λευκαρίδης – Βλάχου – Βλάχου
4. Ράπτης – Διαμαντόπουλος – Καραγιάννης - Μάρκος
5. Μανδάνη – Ζερβάκου – Ξυλά – Μαργαρίτη

Β’ κατηγορία (παιδιά Γυμνασίου – Λυκείου):
1. Σωτηρίου – Αναστασίου – Μαργαρίτης – Σαμουήλ
2. Τσιούμας- Οικονόμου – Βιντιάδης
3. Ψωμιάδη Ν. – Ψωμιάδη Λ. – Χατζηχριστοδούλου
4. Σαλίπα – Κατσαντώνη – Στούκη Α-Μ
5. Ράπτη- Στούκη Νικολ. – Χριστοδούλου
6. Σαμουήλ – Λεοντίου – Παππάς
7. Αλτάνη – Σεϊμένη – Καραμάνου – Ταμπίτσικας
8. Πέννας – Ευθυμίου – Κούτουλα

Γ’ κατηγορία (ελεύθερων συμμετοχών ΟΡΕΝ):
1. Αντωνάκης Ηλίας – Αντωνάκης Τάσος
2. Σωτηρίου Σωτήρης – Σωτηρίου Σωτήρης
3. Σωτηρίου Χ. – Παπαδόπουλος
4. Ψωμιάδη Ν. – Ψωμιάδη Λ.

Δ’ κατηγορία (Παλαίμαχοι πάνω από 30 χρονών):
1. Τοπάλης – Ευθυμίου – Μαυροχαλιβίδης – Παπαδόπουλος
2. Αναστασίου – Σίβας – Τράκης – Τσόκανος
3. Τσιούμας – Μαργαρίτης – Καζάκης – Γουγούσης
4. Σεφερλής – Αντωνίου – Λαζάρου – Ζώνας
5. Σαλίπας – Ζήβαλας – Μπουμπόναρης – Κατσαβός
6. Λευκαρίδης – Βλάχος – Τριανταφυλλίδης

Αναλυτικά στην Α’ κατηγορία συμμετείχαν 5 ομάδες, στη Β’ κατηγορία 8 ομάδες στη Γ’ κατηγορία 22 και στη Δ’ κατηγορία 6 ομάδες. Διεξήχθη ένας γύρος όλοι με όλους και οι 4 πρώτες ομάδες αγωνίστηκαν χιαστί για να βγει ο μικρός και ο μεγάλος τελικός. Στην Γ’ κατηγορία, εξαιτίας του μεγάλου αριθμού των συμμετοχών, οι 22 ομάδες χωρίστηκαν με κλήρωση σε 4 ομίλους, απ’ όπου προκρίθηκαν οι δύο πρώτοι για τα προημιτελικά. Αξίζει να σημειώσουμε το υψηλό επίπεδο του φετινού τουρνουά, το οποίο διαφαίνεται όχι μόνο από τις πολλές συμμετοχές ανά κατηγορία αλλά και από τα εξαιρετικά παιχνίδια που έγιναν.
Ξεχώρισαν οι προημιτελικοί στην κατηγορία των ελεύθερων συμμετοχών (ΟΡΕΝ), ο τελικός της κατηγορίας Α’
με τα παιδιά του δημοτικού, όπως επίσης και οι ημιτελικοί και ιδιαίτερα ο μεγάλος τελικός της κατηγορίας των ελεύθερων συμμετοχών (ΟΡΕΝ).
Τελειώνοντας, θα θέλαμε:
• Να συγχαρούμε όλους τους νικητές των 4 κατηγοριών,
• Να ευχαριστήσουμε όλους τους αθλητές που συμμετείχαν και ν’ ανανεώσουμε το ραντεβού μας για το επόμενο τουρνουά
το καλοκαίρι του 2013,
• Να ευχαριστήσουμε όλους όσους βοήθησαν με οποιοδήποτε τρόπο στην οργάνωση και πραγματοποίηση και του φετινού τουρνουά και ιδιαίτερα:
o Το Αλουμίνιο της Ελλάδος
o Το Δήμο Διστόμου-Αράχωβας-Αντίκυρας
o Το κατάστημα αθλητικών ειδών «Αγνιάδης» της Λιβαδειάς για την προμήθεια του αθλητικού υλικού
o Τον κο Αριδά Παναγιώτη για την συμβολή του στην παρουσία της εθνικής ομάδας της Ελληνικής Αστυνομίας
o Τον κο Στάθη Γιαννέλο για την ευγενική χορηγία των αθλητικών ποτών και αναψυκτικών
o Τα καταστήματα «ΜΕΔΕΩΝ CAFE» και «ΠΕΡΟΚΕ»

Ευχόμαστε σε όλους «ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ» και ανανεώνουμε το ραντεβού μας
για το καλοκαίρι του 2013 για το επόμενο τουρνουά beach-volley