Εκδηλώσεις

Τον προηγούμενο μήνα Οκτώμβριος 2018 Τον επόμενο μήνα
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31

Φωτογραφίες






b_207_130_16777215_00_images_p8010403_1.jpgb_195_130_16777215_00_images_p7240388_1.jpg b_211_127_16777215_00_images_p7310401_1.jpgb_198_124_16777215_00_images_p8030416_1.jpg 

 

Οπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος πραγματοποιήθηκε η πρώτη φάση των εκδηλώσεων του Συλλόγου μας, με τίτλο ΜΕΔΕΩΝΙΑ 2011.

Στα πλαίσια αυτής της πρώτης φάσης ο Σύλλογός μας προσκάλεσε για 2 ημέρες την Ομάδα VOLLEY της Ελληνικής Αστυνομίας, αποτελούμενη απο αθλήτριες που μετέχουν στην Εθνική Ενόπλων και παίζουν σε ομάδες της Α1 και Α2, για να πραγματοποιήσει αγώνες Beach Volley & Volley Σάλλας με την Ομάδα Volley του ΜΕΔΕΩΝΑ.


Παράλληλα έγιναν:
1- Tο τουρνουά  Tennis  , με συμμετοχή 65, συνολικά, αθλητών απο τα Ασπρα Σπίτια την   Αράχοβα και την Λειβαδιά.
Τα αποτελέσματα των αγώνων ήταν

ΑΝΔΡΕΣ
1ος ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ ΛΟΥΚΑΣ
2ος ΤΑΧΤΣΙΔΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ 
3ος ΚΟΛΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
 ΓΥΝΑΙΚΕΣ
1η ΝΤΟΥΡΝΤΟΥΡΕΚΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
2η ΚΑΡΒΟΥΝΗ ΧΑΡΑ

JUNIOR
1ος ΑΝΔΡΕΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
2ος ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
 


2- Το τουρνουά   Beach Volley
Με επιτυχία που ξεπέρασε κάθε προσδοκία διεξήχθη και φέτος το τουρνουά beach-volley της Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ στα πλαίσια των εκδηλώσεων «Μεδεώνια 2011».
Για 10 ημέρες –από τις 25 Ιουλίου μέχρι και τις 3 Αυγούστου- οι σχεδόν 30 ομάδες και 70 αθλητές που δήλωσαν συμμετοχή, προσέφεραν ένα υπέροχο θέαμα στους θεατές που είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τους 90 και πλέον αγώνες που χρειάστηκαν να γίνουν για να βγουν οι τελικοί νικητές.
Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο αριθμός των ομάδων και των αθλητών σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά υπερδιπλασιάστηκε, ενώ κατά γενική ομολογία και το επίπεδο των αγώνων ήταν πολύ καλύτερο, ο ανταγωνισμός υψηλότερος και το αποτέλεσμα αμφίβολο.
Στην κατηγορία Α (αγόρια και κορίτσια δημοτικού σχολείου) συμμετείχαν 4 ομάδες, στην κατηγορία Β (αγόρια και
κορίτσια Γυμνασίου και Λυκείου) συμμετείχαν 8 ομάδες, στην κατηγορία Γ (ανεξαρτήτως ηλικίας) συμμετείχαν 9 ομάδες,
ενώ στην κατηγορία Δ των παλαιμάχων συμμετείχαν 5 ομάδες.
Μπορούμε να πούμε λοιπόν ότι ο σκοπός του τουρνουά, που ήταν η συμμετοχή όσο το δυνατόν περισσότερων ομάδων και παιδιών όλων των ηλικιών, επετεύχθη και μάλιστα σε μεγαλύτερο βαθμό από τις αρχικές προβλέψεις.
Το τουρνουά έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο, αφού την Τετάρτη 3 Αυγούστου τίμησε την εκδήλωση με την παρουσία της
η ομάδα βόλεϋ της Ελληνικής Αστυνομίας.
Τα κορίτσια –που αξίζει να σημειώσουμε ότι πέρσυ κατέκτησαν τη 2η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ενόπλων Δυνάμεων- κέρδισαν τους θεατές και τις αθλήτριες του Μεδεώνα με την αμεσότητά τους, τον ευχάριστο και πρόσχαρο τρόπο που συμπεριφέρθηκαν και φυσικά κατέπληξαν τους πάντες με τις αθλητικές ικανότητες τους.
Στον αγώνα επίδειξης που ακολούθησε των τελικών ξεδίπλωσαν ένα μέρος του ταλέντου τους και έδειξαν πως είναι
το άθλημα της πετοσφαίρισης στο ανώτερο επίπεδο.
Για την ιστορία και μόνο να πούμε ότι οι νικητές στις κατηγορίες είναι οι εξής:

Α’ κατηγορία - Δημοτικό:
1η θέση: Ράπτη Γιούλη – Πιτσίνης Μάριος – Πιτσίνης Σπύρος
2η θέση: Σαλίπας Χρήστος - Κόλλιας Δημήτριος – Τριανταφυλλίδης Κων/νος
3η θέση: Κοκκίνου Χριστίνα – Τράκα Μίνα – Νικομάνη Αγγελική – Κατσαβού Ιωάννα
4η θέση: Ράπτης Αλέξανδρος – Γκούφας Ανδρέας – Λευκαρίδης - Βιντιάδης

Β’ Κατηγορία – Γυμνάσιο/Λύκειο:
1η θέση: Αναστασίου Δημήτριος – Σωτηρίου Χάρης – Τριανταφύλλου Αντώνης – Σαμουήλ Χρήστος
2η θέση: Σταυρόπουλος Λουκάς – Μαργαρίτης Χάρης – Καραμάνου Νίκη
3η θέση: Ψωμιάδη Λυδία – Ψωμιάδη Νεφέλη – Χατζηχριστοδούλου Ιωάννα – Κόντε Βάσω
4η θέση: Καμάνης Νικόλαος – Κόλλιας Γιώργος – Λεοντίου Ηρακλής – Σπηλιώτης Γιώργος
5η θέση: Στούκη Άννα Μαρία – Σεϊμένη - Αλτάνη
6η θέση: Στούκη Νικολέττα – Πέννας Θάνος – Τράκη Λουκία
7η θέση: Πιτσινής Χρήστος – Γκόλφης - Χάσα
8η θέση: Σαλίπα Αγγελική – Κατσαντώνη Αθηνά – Κόντε Ιωάννα

Γ’ Κατηγορία – ΟΡΕΝ:
1η θέση: Αγγέλης Παντελής – Αντωνάκης Ηλίας
2η θέση: Καρανίσας Στέφανος – Τριανταφυλλίδης Άγγελος
3η θέση: Αναστασίου Δημήτριος – Ψωμιάδη Νεφέλη
4η θέση: Ψωμιάδη Λυδία – Τσόκανος Σταύρος
5η θέση: Μαργαρίτης Στάθης – Καζάκης Χρήστος
6η θέση: Σαλίπας Νίκος – Τράκης Γιάννης
7η θέση: Σαλίπα Αγγελική – Κατσαντώνη Αθηνά
8η θέση: Ράπτη Γιούλη – Τοπάλης Γιώργος
9η θέση: Βησσαρίου Ιωάννα - Φιλίππου

Δ’ κατηγορία – Παλαίμαχοι:
Στην κατηγορία αυτή δεν υπάρχει κατάταξη, καθώς έπειτα από το σοβαρό τραυματισμό του αθλητή Νοικοκύρη Αλέξη κατά
τη διάρκεια του μεγάλου τελικού και για λόγους ηθικής, η επιτροπή του τουρνουά αποφάσισε τη διακοπή του.

Νιώθουμε την ανάγκη να συγχαρούμε όχι μόνο τους νικητές, αλλά και όλους όσους συμμετείχαν στο
«ΤΟΥΡΝΟΥΑ BEACH-VOLLEY 2011» και να ευχαριστήσουμε όσους συνέβαλαν στην οργάνωση και διεξαγωγή αυτού του τουρνουά,
που αποτελεί πλέον θεσμό τα τελευταία χρόνια τόσο για την περιοχή όσο και για την ίδια την Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ.
Θα πρέπει να τονίσουμε την ιδιαίτερη συμβολή του τέως διαιτητή πετοσφαίρισης Γεωργίου Χριστοφόρου, τόσο κατά την
ερμηνεία των νέων κανονισμών του beach-volley όσο και κατά την εθελοντική του διαιτησία σε πολλά παιχνίδια του
τουρνουά.
Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για το επόμενο καλοκαίρι με ακόμα μεγαλύτερη συμμετοχή…….

3- Ο Μαραθώνιος Κολύμβησης, απο τον ΦΑΡΟ Αντίκυρας στα Άσπρα Σπίτια, με συμμετοχή 28 αθλητών όλων
των ηλικιών.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1η ΣΤΑΜΑΤΙΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
2ος ΣΤΑΜΑΤΙΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
3ος ΜΙΣΤΗΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
4ος ΡΑΠΤΗΣ ΛΟΥΚΑΣ
5ος ΑΝΑΣΤΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
6ος ΡΑΠΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
7ος ΤΟΠΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
8ος ΚΑΜΑΝΗΣ ΝΙΚΟΣ
9η ΖΗΣΗ ΧΑΡΑ
10η ΡΑΠΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
11ος ΚΑΡΑΝΙΣΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
12ος ΚΟΛΛΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
13ος ΚΑΜΑΝΗΣ ΤΑΣΟΣ
14ος ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΣΤΑΘΗΣ
15ος ΠΑΝΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
16η ΜΑΤΑΝΟΒΙΤΣ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
17ος ΠΑΠΠΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
18ος ΜΙΣΤΗΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
19ος ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
20ος ΚΑΤΣΑΒΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
21ος ΚΟΛΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
22ος ΣΑΜΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
23ος ΛΕΟΝΤΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ
24ος ΠΡΕΠΟΥΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
25η ΓΚΟΥΦΑ ΝΙΚΗ
26η ΚΟΥΖΟΥΤΖΑΚΟΓΛΟΥ ΝΑΤΑΛΙ
27η ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
28ος ΝΟΙΚΟΚΥΡΗΣ ΑΛΕΞΗΣ
ΧΡΟΝΟΣ
00.35.08
00.38.31
00.40.43
00.41.10
00.42.40
00.43.03
00.43.07
00.43.30
00.44.00
00.44.01
00.44.40
00.45.35
00.46.53
00.49.25
00.51.08
00.51.31
00.53.20
00.55.13
00.55.13
00.59.05
1.03.07
1.03.48
1.03.53
1.04.40
1.09.55
1.09.57
1.10.05
με μονοπέδιλο

4- Και οι κολυμβητικοί αγώνες.

50m Ελεύθερο Αγόρια
1ος Αναστασίου Δημήτρης 28.01
2ος Καμάνης Νίκος 30.04
3ος Μίστηλης Ευάγγελος 32.05
4ος Παππάς Χαράλαμπος 35.07
5ος Καρανίσσας Κώστας
6ος Πρεπούσης Σπύρος

50m Ελεύθερο Κορίτσια
 1η Σταματίκου Ιωάννα 32.11
 2η Ράπτη Γιούλη 36.61
 3η Ματάνοβιτς Ζωή 39.73
 4η Κατσαβού Ιωάννα 41.88
 5η Παπαθωμά Λίνα 50.00
 6η Γκούφα Νίκη

 

50 μ Ελεύθερο Παίδων
1ος Καρανίσσας Κώστας 33.30
2ος Τριανταφυλλίδης Κώστας 38.09
3ος Σαμουήλ Δηήτρης 40.71
4ος Μίστηλης Παναγιώτης 41.87
5ος Κόλλιας Δημήτρης 45.00
6ος Τριανταφυλλίδης Μάριος 49.71
50 μ Προσθιο Κορίτσια  1η Σταματίκου Ιωάννα 42.93
 2η Ματάνοβιτς Ζωή 48.40
 3η Ράπτη Γιούλη 50.29
 4η Παπαθωμά Λίνα 53.02
 5η Γκούφα Νίκη
 6η Κατσαβού Ιωάννα

50 μ Υπτιο Κορίτσια
 1η Σταματίκου Ιωάννα 41.17
2η Ράπτη Γιούλη 50.67
3η Κατσαβού Ιωάννα 59.13
4η Ματάνοβιτς Ζωή 1.07
5η Γκούφα Νίκη 1.20

50 μ Πεταλούδα Κορίτσια
 1η Σταματίκου Ιωάννα 36.53
2η Ράπτη Γιούλη 46.17
3η Γκούφα Νίκη 59.65
4η Κατσαβού Ιωάννα 1.04
5η Ματάνοβιτς Ζωή 1.20
 
50 μ Πρόσθιο Παίδων
 1ος Σταματίκος Θεόδωρος 39.00
2ος Καρανίσσας Κώστας 46.28
3ος Κόλλιας Δημήτρης 1.04.26
4ος Τριανταφυλλίδης Μάριος 1.11.00
5ος Ράπτης Αλέξανδρος 1.20.00
 
50 μ Υπτιο Αγόρια
 1ος Μίστηλης Βαγγέλης 38.01
2ος Κόλλιας Γιώργος 41.57
3ος Τριανταφυλλίδης Κώστας 50.34
4ος Πρεπούσης Σπύρος 50.70
5ος Σαμουήλ Δημήτρης 54.20
 
50 μ Πεταλούδα Αγόρια
 1ος Αναστασίου Δημήτρης 36.70
2ος Καμάνης Νίκος 41.12
3ος Μίστηλης Βαγγέλης 42.03
4ος Σταματίκος Θεόδωρος 45.00
5ος Μίστηλης Παναγιώτης 46.00
6ος Παππάς Χάρης 50.00